Miluji svoji práci. Jsem u toho, když se lidé začínají cítit lépe, hubnou, opouštějí je dlouhotrvající bolesti. Vidím, jak se mění nejen jejich postava, ale i celková nálada a energie. Jsem součástí proměny svých klientů k jejich zdravějšímu a šťastnějšímu já! A to je neskutečně povznášející a úžasný pocit – ano, mám práci snů!

O mé práci z pohledu novináře Tomáše Stingla

časopis Profit 06/2015

Při studiu jsem začala masírovat. Nejprve známé a kamarády. Když na jejich doporučení začali postupně chodit první klienti, byla jsem zpočátku trochu nervózní. Protože však mou učitelkou a vzorem byla báječná profesorka Jarmila Riegerová, nervozita mě brzy opustila. Paní profesorce totiž vedle spousty dalších věcí, které mě naučila, vděčím především za jistotu v získaných znalostech a dovednostech. Zjistila jsem a s každým dalším klientem si potvrdila, že to, jak masíruji já, je jiné… Účinné.

zu_new 16 (1)

Nebavilo mě ovšem masážemi pouze napravovat krajní stavy, kdy záda už hodně bolí. Věděla jsem, že bolest se dá odstranit a dokonce jí předejít vhodným cvičením.

zu_new 08

 

Dalším mým mezníkem proto byla práce ve fitness a wellness klubu, které zájemcům nabízelo vše potřebné ke změně životního stylu. A tam již naplno propukla moje vášeň pro komplexní práci s klienty. Využila jsem všechny metody, jež jsem se během pěti let na univerzitě naučila: zohlednit individualitu každého člověka a vhodně kombinovat správný pohyb, výživu a regeneraci sil. V té době jsem se ovšem ještě podřizovala systému práce, který tyto tři pilíře praktikoval odděleně. Trvalo další roky, než jsem se odhodlala udělat další krok.

Dnes vám nabízím ucelený systém péče, jenž dokáže pomoci všem. Všem těm, kteří se skutečně rozhodli! Chcete hubnout, být v kondici a bez bolestí? Vím, jak na to. Ptáte se, jak to, že to funguje? Protože vám rozuuuumím!

Můj příběh

O výživě

Jo-jo efekt. Kouzelné slovíčko, o němž jsem byla přesvědčena, že mě se nikdy týkat nemůže. Hmotnost mám spoustu let přibližně stejnou, bez výrazných výkyvů. Když jsem hledala a vytvářela koncepci své práce v rámci výživového poradenství, uvědomila jsem si, že jsem vlastně sama nikdy nedržela žádnou dietu. Jak tedy mohu proniknout do pocitů klienta? Jaké to je? Co člověk prožívá, když se snaží řídit nějakým jasně daným pravidlem? Musela jsem si to vyzkoušet. Zvolila jsem měsíční očistnou jídelní kúru. Nebylo to pro mě složité, protože jsem byla skutečně silně motivována osobně prožít to, co budu radit ostatním. To jsem ovšem ještě netušila, jaký „aha moment“ mě čeká na konci.

Měsíční režim mi přerušil týdenní školní kurz, během něhož jsem byla přinucena jíst úplně jinak. Z nízkoenergetické stravy plné ovoce a zeleniny jsem náhle přešla do režimu klasické české kuchyně (pečivo, knedlík, omáčka). Za ten jediný týden jsem přibrala čtyři kilogramy! Cítila jsem se strašně – fyzicky i psychicky. Oblečení mi bylo těsné a připadalo mi, že ručička na váze se ve své cestě vzhůru snad nikdy nezastaví… Celé další dva měsíce trvalo, než se moje hmotnost vrátila na původní hodnotu. Tak se cítíte, když jde váha nezadržitelně nahoru a vy se ji dietami snažíte stůj co stůj zarazit…

Já vám rozuuumím

O regeneraci

Co to je bolest zad, jsem poprvé pocítila už ve dvaceti letech. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Vůbec jsem nechápala, jak se mi to mohlo stát. V tu dobu jsem sportovala několik hodin denně, poctivě se učila anatomii a fyziologii těla. Na odpočinek a relaxaci jsem neměla čas ani chuť. Ale náš organismus se nedá opravit výměnou součástky a není vytvořen k neustálé akci. Poslední zoufalý výkřik, jímž tělo volá o pomoc, je bolest.

První velké prozření přišlo, když jsem se doslova doplazila na rehabilitační středisko: nejbližší volný termín za 14 dní! Jenže já jsem již skoro nemohla chodit! Už ani nevím, jak jsem těch zhruba pět dnů přežila, každopádně bolest odešla stejně nečekaně, jako přišla. A já zjistila, že fyzická bolest se dá snést, ale ničí vás hlavně psychicky.

Podobné ataky jsem zažívala zhruba jednou dvakrát ročně, až mi byl na jednom vyšetření zjištěn sedmimilimetrový výhřez plotýnky v bederní oblasti. A to byl impuls, kdy jsem se začala o bolesti zad zajímat do hloubky.

Pojďte do toho se mnou, protože já vám rozumím.

O pohybu

Pohyb miluji, přesto je i pro mě těžké najít čas na pravidelné trénování. Spousta práce, angličtina, tanec, domácnost, partner, děti… Jak to vše stihnout? Pohyb je důležitý – naše tělo je k němu stvořeno, jde o primární lidskou potřebu. Základní pravidlo zní: čím více mám práce, tím více potřebuji pohyb. Je to tak.

A já jsem v tom s vámi. I já hledám rovnováhu mezi časem pracovním a osobním. Pomůžu vám objevit kouzlo pohybu a vy pocítíte efekt na všech frontách. Protože pohyb má mocný vliv jak na fyzické tělo, tak na psychiku.

Pomohu vám z pohybu udělat vaši životní prioritu, protože vám rozumím.